Autori

Wright N. T.

Úvod Wright N. T.

N. T. Wright (1948) je popredný novozákonný teológ a svetový odborník na dejiny raného kresťanstva. V súčasnosti pôsobí ako profesor Novej Zmluvy a raného kresťanstva na Teologickej fakulte Univerzity St. Andrews v Škótsku. Tom Wright v minulosti slúžil ako biskup diecézy Anglikánskej cirkvi v Durhame a pôsobil na význačných univerzitách v Oxforde, Cambridge, McGill v Toronte a iných. Okrem knihy Prekvapení nádejou napísal viac ako 35 odborných a populárnych kníh, napríklad Simply Christian, How God Became King, Simply Good News a iné. Svoj celoživotný výskum teológie apoštola Pavla zhrnul v monumentálnom diele Paul and the Faithfulness of God. Svojím vplyvom ďaleko prekročil hranice vlastnej anglikánskej tradície a jeho dielo s veľkým záujmom čítajú ľudia z protestantského aj katolíckeho prostredia.

Parametre  
Zobrazené produkty 1 - 5 z celkových 5
Podstata křesťanství

Podstata křesťanství

Od doby C. S. Lewise a jeho díla K jádru křesťanství se neobjevila kniha tak významného myslitele, který by si vzal za úkol vysvětlit současné generaci čtenářů, v čem spočívá křesťanská víra a jak podle ní dnes žít.

Skladom
8,50 € 9,- €
PAVOL – život a dielo apoštola národov

PAVOL – život a dielo apoštola národov

Kto bol Pavol? Čo ho v živote poháňalo? A prečo jeho zdanlivo chaotická misionárska kariéra tak zásadne ovplyvnila svet starovekého Grécka a Ríma a tým aj svet, v ktorom žijeme dnes?

Skladom
22,40 € 24,90 €
Ako sa Boh stal kráľom

Ako sa Boh stal kráľom

Zabudnutý príbeh biblických evanjelií


Skladom
12,60 € 13,90 €
Jednoduše dobrá zpráva

Jednoduše dobrá zpráva

Proč je Ježíšovo poselství "dobrou zprávou".

Vypredané
7,60 € 8,40 €
Prekvapení nádejou

Prekvapení nádejou

Popredný novozákonný teológ o našom poslaní, tu a teraz, vo svetle nádeje vzkriesenia.


Vypredané
12,90 € 13,50 €
Na stranu: produktov.
Copyright 2014 - 2023 © Porta Libri