Autori

Chambers Oswald

Úvod Chambers Oswald

Oswald Chambers (1874-1917) udivoval poslucháčov svojou temperamentnosťou a sviežim prejavom. Aj tí, ktorí s ním nesúhlasili, nemohli jeho učenie len tak ľahko zamietnuť a bolo takmer úplne nemožné ho ignorovať. Citlivé otázky vedel podať aj humorne: „Nechávame Boha v našom živote konať, alebo si pripadáme takí dôležití, že ráno premýšľame nad tým, čo Všemohúci robil, kým sme sa zobudili!?“

 

Počas svojho života nebol Oswald Chambers slávny. Do jeho smrti v roku 1917 boli vydané len tri jeho knihy. Len malý počet veriacich vo Veľkej Británii a Spojených štátoch uznával  jeho zriedkavé pochopenie Písma a jeho prejav.

 

Narodil sa v škótskom Aberdeene v roku 1874 ako najmladší syn baptistického kazateľa. Keď mal pätnásť rokov, rodina sa presťahovala do Londýna. V Londýne sa mladý Oswald obrátil a stal sa členom baptistického zboru Rye Lane. Toto obdobie je poznačené prudkým duchovným rastom a hľadaním Božej vôle pre jeho život.

 

Bol nadaným umelcom a hudobníkom, študoval na London’s Royal Academy of Art. Cítil, že by mal byť Božím vyslancom vo svete umenia a estetiky. Počas štúdia na Edinburskej univerzite (1895-96) sa po bolestivom vnútornom zápase rozhodol ísť študovať na biblickú školu. Odišiel z univerzity a začal študovať na Dunoon College, kde zostal ako študent a neskôr ako učiteľ deväť rokov.

 

Cestoval okolo sveta, v roku 1906 odcestoval do Spojených štátov, odtiaľ do Japonska navštíviť Tokyo Bible School. Po tejto ceste prešiel do práce na plný úväzok pre Pentecostal League of Prayer (Letničný modlitebný zväz).

 

Na jednej zo svojich ciest do Spojených štátov stretol Gertrúdu Hobbsovú. V roku 1910 sa s ňou oženil a 24. mája 1913 sa im narodilo prvé a jediné dieťa, dcéra Kathleen.

 

Hoci v súčasnosti existuje asi tridsať kníh, kde sa uvádza ako autor, kniha Baffled to Fight Better je jediná, ktorú sám napísal. Jeho manželka bola stenografka a robila doslovné prepisy jeho prednášok. Zvyšných 30 rokov svojho života triedila poznámky a z prepisov zostavovala knihy Oswalda Chambersa.

 

Posledných desať rokov svojho života slúžil Oswald Chambers ako:
• rečník a reprezentant Modlitebného zväzu, 1907-10
• riaditeľ a učiteľ Bible Training College, Londýn, 1911-15
• kaplán YMCA pre vojakov Britského spoločenstva v Egypte, 1915-17

Zomrel 15. novembra 1917 v Káhire.

Parametre  
Zobrazené produkty 1 - 2 z celkových 2
To nejlepší pro Jeho slávu

To nejlepší pro Jeho slávu

čtení na každý den

Skladom
15,80 € 17,50 €
To najlepšie pre Jeho slávu

To najlepšie pre Jeho slávu

Najznámejšia kniha Oswalda Chambersa je súborom úvah, ktoré sú určené na každodenné zamyslenia nad Božím slovom.

Vypredané
7,- € 9,90 €
Na stranu: produktov.
Copyright 2014 - 2024 © Porta Libri